فیلتر ممنوع!

پنجمین تجمع بی مجوزعوامل انصار با حمایت کامل پلیس درتهران

درحالی که تجمعات مردمی در تهران واصفهان در طی روزهای گذشته دراعتراض به بی اعتنایی حکومت به پدیده اسید پاشی و خشونت سازمان یافته علیه زنان با خشونت، سرکوب و بازداشت همراه بود، روزگذشته انصارحزب الله پنجمین تجمع غیرقانونی خود را در میدان امام حسین تهران برگزار کردند و به خط و نشان کشیدن برای مردم پرداختند. تجمعی که احمدخاتمی، خطیب تندروی جمعه نیز در آن حاضر شد و به تهییج عوامل لباس شخصی پرداخت.

efaf-hejab-saham-news-e1414992416984

خبرگزاری ایسنا، که این روزها به دلیل انعکاس عکس تجمعات اصفهان و تهران تحت فشار شدیدی از ناحیه گروه های تندرو قرار دارد، روزگذشته با انتشار گزارش تصویری مفصلی درباره این تجمع غیرقانونی که البته درحمایت کامل پلیس، درغیاب نیروهای یگان ویژه و بدون هیچ نوع برخورد یا بازداشتی برگزار شد، نوشته است:«تجمع بزرگ گروه‌های امربه معروف و نهی ازمنکر روز پنج‌شنبه در میدان امام حسین برگزار شد و آیت الله احمد خاتمی درجمع این گروه ها به ایراد سخنرانی پرداخت».(لینک)

سایت روزنامه کیهان هم درشماره دیروز خود سخنان احمد خاتمی را بازتاب داده و به نقل از این روحانی افراطی نوشته است:«دشمن بر آن است که چهره امر به معروف را خشن جلوه دهد و از این راه این فریضه الهی را منزوی کند درحالی که دستورقرآن این است که امر به معروف با برخورد نرم، مهربانانه،‌ کرامت‌آمیز و اقناعی انجام گیرد. بسیاری از کسانی که مرتکب منکر می‌شوند نسبت به آن منکر، ناآگاه هستند و بنابراین امر به معروف باید به شیوه مهربانانه انجام شود. مرتکب منکر بیمار است بنابراین با بیمار با خشونت رفتار نمی‌شود. امر به معروف و نهی از منکر با مهر و کرامت عجین شده است. کسانی که مخالف امر به معروف هستند در اوایل انقلاب نسبت به بی‌حجاب‌ها با خشونت برخورد می‌کردند. امامهمان زمان اظهار کرد که باید با این افراد که به دنبال خشونت علیه بدحجاب‌ها بودند برخورد شود.»

او برای تطهیرعوامل امربه معروف و نهی ازمنکر درماجرای اسیدپاشی هم گفته است:«اسیدپاشی اصفهان نمی‌تواند کار یک انسان باشد. مغرضان خارجی این حادثه را به متدینان چسباندند و عمال خائن آنها درکشور دراین دروغ دمیدند. برخی رسانه‌ها و روزنامه‌ها این جنایت را به آمران به معروف منتسب کردند که این جنایت، جنایت کمی نبود. زیرا دراین مسئله پای جناح و بازی سیاسی در کار نبود. آنجا که برای امر به معروف به اقدام عملی نیاز است باید این اقدام با حکم قاضی انجام بگیرد. یک تلنگر به مرتکبان منکر بدون اجازه قانون جایز نبوده و خود منکر است.»

این روحانی تندرو از طرح بی سابقه ای که هم اکنون به بهانه حمایت از آمران و ناهیان درحال تصویب است هم به شدت حمایت کرده و گفته است:«این طرح که ۳۶ سال دیر به مجلس آمد، خدمتی به نظام،‌ دولت و مسئولان است، باید در این طرح مشخص شود حریم خصوصی و عمومی کجاست و چگونه باید از آمران به معروف حمایت شود امیدوارم تمام مواد این طرح تصویب بشود تا امر به معروف و نهی ازمنکر سامان بگیرد.»(لینک)

همزمان با اردوکشی خیابانی عوامل حزب الله که وزارت کشور تجمعات شان را غیرقانونی دانسته، احمد زرگر دبیر ستاد احیاء امربه معروف و نهی ازمنکر هم درسخنانی گفته است که«عنان امربه معروف و نهی از منکر در دستان حزب الله است.»

او این‌چنین برای دولت و وزارت‌کشورشاخ و شانه کشیده است:«تعداد بسیار زیادی از این گروه‌های مردمی درکشور ساماندهی شده اند و امیدواریم با استفاده ازاین قدرت شاهد گسترش فرهنگ امربه معروف در جامعه باشیم.»

احمد روزبهانی، دبیرستاد احیای امربه معروف استان تهران هم گفته است:«اشاره مقام معظم رهبری در دیدار با اعضاء ستاد مبنی بر عملکرد بر محور«احیاء» ، ناظر به عده و امکانات کم ستاد در آن مقطع زمانی بوده است حال آنکه امروز«معاونت تشکل‌های مردمی» در ستاد احیاء امربه معروف و نهی از منکر وظیفه هدایت، حمایت، هماهنگی انجمن‌ها، مساجد، هیئات، گروه‌ها، اصناف و اماکن و تشکل‌ها و سازماندهی نیروهای حزب الله درجهت احیاء امربه معروف و نهی از منکر و نظارت بر اجرای برنامه‌ها براساس اهداف و سیاست‌های ستاد را برعهده دارد. برهمین اساس وظایف کلی«معاونت تشکل‌های مردمی» عبارت است از شناسایی کلیه تشکل‌های مردمی و جمع آوری اطلاعات لازم در مورد آنان جهت برنامه ریزی از طریق مراکز، سازمان‌ها و نهادهای مسئول. همچنین برقراری ارتباط با کلیه اتحادیه ها و سازمان‌هایی که تشکل‌ها را تحت پوشش دارند و تشکیل جلسات و کمیسون‌ها ، گردهمایی‌ها، سمینارهای مختلف به منظور ترغیب آنان به احیاء امربه معروف و نهی ازمنکر و شناسایی و بررسی علل و عوامل منکرات در سطح جامعه و ارائه راه های جلوگیری و مبارزه با آنان و تهیه برنامه های مناسب.»

او افزوده است:«هدف بر این است تا تشکل‌های مردمی ازنظر کمی و کیفی وسعت یافته و و ظیفه اجرای امربه معروف و نهی ازمنکر را برعهده بگیرند. و در این مسیر قرار براین است تا تشکل‌های با سابقه وظیفه راهبری گروه‌های جدید را برعهده بگیرند و موجبات تسهیل اجرای این واجب فراموش شده را فراهم آورند. و در واقع این روند یک همکاری با گروه‌های امربه معروف محسوب می شود تا خود عنان کار را در دست بگیرند.» (لینک)

گفتنی است، براساس طرحی که نمایندگان مجلس در حال تصویب آن هستند و دولت روحانی مخالفت خود با آن را اعلام کرده است، فعالیت‌ گروه‌ها و افراد برای امربه معروف و نهی ازمنکر جنبه قانونی پیدا خواهد کرد و هیچ شهروندی نمی‌تواند به اقدامات این گروه‌ها معترض شود.

علاوه بر این دو، رجبی دوانی یکی ازعوامل اصلی تشکل انصارحزب الله هم در گفت‌وگو با لثارات گفته است:«ازآن موقعی که خیانت صورت گرفت و با جوانان مومن و پاک وحزب اللهی به بهانه اینکه شما بدون مجوز با این گونه مسائل برخورد می کنید‌، زمینه را برای گسترش فساد وفحشا در جامعه فراهم کردند.»(لینک)

احتمالا منظور وی از«خیانت»، مخالفت رسمی وزارت کشور با تجمعات و اقدامات خودسرانه عوامل لباس شخصی به بهانه راه اندازی گشت‌های موتوری امربه معروف است که در نهایت با وساطت مهدی طائب، موقتا از تحرکات آنها جلوگیری شده است.

جالب آنجاست که برگزاری تجمع بدون مجوز انصارحزب الله درحالی برای چندمین بار از زمان روی کار آمدن دولت تکرار شده که عوامل افراطی نیز طی روزهای گذشته تمام هم و غم خود را در ماجرای اسیدپاشی نه به بازداشت و برخورد با عوامل آن که بر ضرورت دستگیری و سرکوب رسانه های پیگیر متمرکز کرده اند.

درهمین‌باره، علم الهدی، روحانی افراطی و امام جمعه مشهد گفته است:«به مجردی که قانونی درمجلس به نام حمایت از امربه معروف شکل گرفت دشمن جاسوس سرسپرده خارجی درست می‌کند برای سوء استفاده ازجریان اسیدپاشی دراصفهان و می‌خواهد این موضوع را به فریضه امربه معروف و نهی ازمنکر ربط دهد. باید قوه قضائیه دو موضوع را پیگیری کند. اینکه عوامل اسیدپاشی را شناسایی کنند و دوم اینکه مدیران مسئول رسانه‌هایی که به استقبال توطئه BBC درکشور رفتن و این جریان را به امربه معروف نسبت دادند دستگیر و با آنها برخورد شود به ویژه روزنامه‌های زنجیره‌ای که باید هرچه سریع‌تر این اقدام صورت بگیرد.» (لینک)

0 thoughts on “پنجمین تجمع بی مجوزعوامل انصار با حمایت کامل پلیس درتهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *