فیلتر ممنوع!

استاندار گفت خریدن رای، امری فراگیر است، شما هم بخر!

مصطفی افضلی‌فرد، در گفتگو با سایت نامه‌نیوز در مورد سخنان وزیر کشور در رابطه با وجود پول‌های کثیف در انتخابات گفت: وزیرکشور به نکته بسیارخوبی اشاره کردند و این یک نکته واقعی و واقعیت تلخی است که وجود دارد. متاسفانه مقادیر این پول‌های کثیف هرچه بیشتر شود به همان میزان می‌تواند آثار مخرب و زیان‌باری را به جامعه تحمیل کند و درنتایج انتخابات نیز تاثیرگذار باشد.

امیر شکیب-Amir Shakib

به گزارش بهار، وی با بیان این‌که تحت هرعنوان و در هر دوره‌ای از انتخابات باید به شدت با این موضوع مقابله کرد، اظهار داشت: موضوعی را که وزیرکشور به آن اشاره کردند همه می‌دانند اما سازوکار وزارت کشور و نهادهای نظارتی همانند شورای نگهبان برای مقابله با این پول‌های کثیف و جلوگیری از تزریق ای پول درانتخابات چیست؟ این‌که ما دردی را مطرح کنیم بدون این‌که سازوکارهای درمان آن‌را مطرح کنیم درست نیست.

وی با بیان این‌که نظارت دراین زمینه بسیار ضعیف است، گفت: من خودم دریکی ازاستان‌ها به استاندار گفتم آقا خرید و فروش رای درحال انجام است، وی به من گفت شما هم اگر می‌توانید این کار را انجام دهید زیرا موضوعی فراگیر است. گفتن این حرف آن‌هم از طرف یک مسئول بسیار بد است، این یعنی رسمیت بخشیدن به تخلفات پولی غیرقانونی درانتخاباتی که بسیار در سرنوشت مردم تاثیرگذاراست. این عضو کمیسیون اصل نود گفت: این‌که این پول‌ها درکدام انتخابات‌ها زیادتر است بررسی میدانی صورت گیرد اما درهرانتخاباتی چه شوراها و چه ریاست جمهوری این پول‌ها وجود دارند اما ممکن است با توجه به منطقه ای بودن و محله ای بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی و شورای شهر در این دو انتخابات‌ها بیشتر یا کمتر شود.

وی با بیان این‌که وجود این پول‌ها درانتخابات‌ها واقعیت تلخی است، گفت: بهترین سازوکار برای جلوگیری از این امر اجرای قانون از سوی نهادهای نظارتی است زیرا درحال حاضر درکشور ما قانون انتخابات اجرایی نمی‌شود مثلا قانون انتخابات می‌گوید خرید و فروش رای ممنوع است اما وقتی مقام مسئول می‌گوید نمی‌شود جلوی خرید و فروش رای را گرفت اگر شما نیز می‌توانید این‌کار را انجام دهید چه انتظاری دارید که ما نتیجه بگیریم. در واقع بهترین سازوکار اجرای قاطعانه و بدون اغماض قانون در مورد همه افراد است.

منبع

0 thoughts on “استاندار گفت خریدن رای، امری فراگیر است، شما هم بخر!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *